Sosyal Sorumluluk

ALPASLAN OTİZM VAKFI

ARAS, ülkemizin geleceğinde, profesyonel olarak varolurken aynı zamanda üzerimize düşenlerin de her zaman farkındaydık, elimiz her zaman taşın altındaydı. "Bir ucundan da biz tutalım" diye değil, ülkemizin, geleceğin her detayında aynı güçle var olamayacağımız gerçeğinin farkında olarak, diğer insanların çok da görmek istemedeği, bir şekilde göz ardı edilen alanlardan birinde mücadele ederek, dikkat çekmek, duyarlılığı artırmak, çözüme katkı sağlamak amacıyla "sorumluluğumuz var!" diyerek yola çıktık, Alpaslan Otizm Vakfını kurarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine, hayata hazırlanmalarına katkıda bulanmak ve ailelere destek omak amacı güdüyoruz...

"Farkında olmak yetmez, birlikte bir adım atalım."

Alpaslan Otizm Vakfı,
Sapanca, Sakarya, yaklaşık 4000m²’lik bir arazi üzerine doğal yaşamla içiçe kurulan tesisinde hizmet vermektedir.Vakfımızın tesisleri dahilinde yer alan açık alanlarda tenis kortu, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, yüzme havuzu bulunmakta olup kapalı alanlarımızda yer alan alanlarımız ise spor salonu, fitness salonu, masa tenisi salonu ve özel eğitim merkezi bulunmaktadır.

Alpaslan Otizm Vakfı olarak, Otizmli bireylere bilimsel dayanaklı metotlar kullanarak okul öncesi eğitim verme, hareket becerileri kazandırma, otokontrolünü sağlayarak öfke nöbetlerini ve takıntılarını en aza indirme, sporda yetenekli olduğu bir branşa yönlendirerek hayatlarına bir uğraş katarak otizmli birey ve ailelerinin yaşam kalitesini arttırmak temel amacımızdır. Yürüttüğümüz akademik , sosyal ve özbakım becerileri kazandırma faaliyetleri sonucunda   otistik bireylerin hayatın içinde var olmalarını  ve üretime katkı sunmalarını hedefliyoruz.
Aynı zamanda ailelerimizle "birlik olmak" ve "yalnızlık" duygusundan uzaklaşarak toplumda otizm farkındalığı yaratılmasına katkı sağlayarak, yerel ve ulusal yönetimlerce otizmli bireylere yönelik pozitif adımların atılmasına katkı sağlamak üzerine etkinlikler yapıyor, ses olmaya çalışıyoruz.

Tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşın.

© Copright 1995 - 2022 | Aras Marine Yatırım Holding